Erdoğan sonrası aday kim olacak? AKP içinde konuşulan isimler ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa da değişikilik yapılmadığı veya erken seçim kararı alınmadığı takdirde 2023 Mayıs seçimlerinde son kez aday oldu.

Erdoğan’ın yeniden aday olmasnın sağlanması için her iki yolu da denemekte kararlı olan AKP cephesi, Anayasa değişikliğinin olmaması ve TBMM’nin erken seçim kararı almaması durumunda Erdoğan sonrası için çeşitli formüller, isimler konuşulduğu kulislerden edinilen bilgiler arasında.

Erdoğan’ın yeniden aday olamaması durumunda siyaseti bırakmayacağı ve bu durumda partisinin genel başkanlığını yürüteceği konuşuluyor.

Erdoğan’ın AKP Genel Başkanı olarak iyi bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarıp çalışmaların yakın takipçisi olacağını ifade edenler “Aday kim olur” sorusuna da “Partide çok deneyimli, etkin olabilecek isimler var” cevabını veriyor.

ERDOĞAN SONRASI İÇİN ÖNE ÇIKAN İSİMLER
Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar, kulislerde ismi en çok telafuz edilen kişi olarak karşımıza çıkıyor.

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve son dönemlerde ismi sıkça anılan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın da böyle bir durumda aday olabileceği dillendiriliyor.

Partililer Erdoğan’ın yeniden adaylığı söz konusu olmazsa zaman içinde farklı isimlerin de gündeme gelebileceğini ifade ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x